سامانه واگذاری اولویت تشرف به حج تمتع

راهنما نسخه متقاضی واگذاری اولویت

ثبت نام درسایت
ابتدا از منوی ثبت نام وارد شوید

تایید قوانین و مقررات
در این صفحه موافقت خود را باقوانین ومقررات اعلام فرمائید

تعیین عنوان واگذار کننده اولویت
  • عنوان واگذار کننده (اولویت ) را انتخاب کنید
  • کد رهگیری دریافتی از سامانه فراخوان اطلاعات اسناد حج تمتع (reserve.haj.ir) را واردکنید
  • کدملی صاحب اولویت (سند) را وارد کنید و کلید ادامه را فشار دهید

تشکیل و تکمیل اطلاعات حساب کاربری ( پروفایل)
در بخش اطلاعات فردی، اطلاعات واگذار کننده که قبلا در سامانه فراخوان اطلاعات ثبت نام کرده بود نمایش داده میشود وقابل تغییر نمیباشد. و دربخش تاییدیه شماره همراه، شماره تلفن همراهی که قبلا در سامانه فراخوان وارد شده نمایش داده می شود و اس ام اس ها از طریق شماره درج شده ارسال خواهدشد (یادآوری می نماید در صورت تغییر اطلاعات فردی و شماره همراه می بایست به سامانه reserve.haj.ir مراجعه نمایید) دربخش ایجاد کاربری، برای حساب کاربری تان رمز عبور تعریف نمایید یادآور می شود نام کاربری شما همان کد ملی شما می باشد . (( در انتها جهت ادامه کار کلید ثبت اطلاعات را فشار دهید))

منوی تهیه واگذاری اولویت
برای به نمایش گذاشته شدن اولویت تشرف به حج تمتع برای همگان به منوی واگذاری اولویت مراجعه کنید

انتخاب کارگزاری جهت انجام مراحل واگذاری اولویت حج
دراین صفحه ابتدا در بخش 1 سند خود را انتخاب کنید وچنانچه مایل هستید می توانید دربخش 2یکی از دفاتر کارگزاری حج را با توجه به آدرس آن به منظور انجام روال انتقال سند خود انتخاب کنید . وکلید ثبت در خواست واگذاری اولویت را وارد کنید. ودرپایان نیز بعد از وارد کردن کلید ثبت درخواست واگذاری اولویت تشرف به صفحه زیرمنتقل شده و آدرس کارکزاری انتخاب شده را مشاهده خواهید کرد . ودرصورت لزوم امکان انصراف نیز مهیا میباشد

توجه : در صورت عدم انتخاب کارگزار از سوی شما و ثبت در خواست واگذاری اولویت، سند شما برای عموم متقاضیان (خریداران) مطابق تصویر زیر نمایش داده خواهدشد.

همانگونه که دقت می فرمایید مطابق تصویر زیر در این رسید ذیل چون کارگزاری خاصی را انتخاب نکرده اید، قسمت کارگزار وآدرس آن خالی بوده وبمحض انتخاب سند حج شما توسط یکی از متقاضیان وانتخاب کارگزاری ازسوی ایشان پیامک آن برای شما ارسال خواهد شد و از کارگزاری با شما تماس خواهند گرفت. درصورت لزوم اگر منصرف شدید امکان انصراف آن در محدود کادر قرمز رنگ با کلید انصراف از واگذاری اولویت مهیا میباشد.

نکته مهم : از آنجائیکه ممکن است برخی از اسناد ودیعه گذاری حج فاقد کد ملی و تاریخ صحیح تولد باشند، لذا هنگام واگذاری اولویت با پیغام مندرج در کادر سبز در تصویر ذیل مواجه خواهید شد .بطور مثال درصفحه ذیل بعد ازانتخاب کارگزار ومشاهده پیغام : لطفا جهت تکمیل مراحل واگذاری سند به کارگزاری انتخابی مراجعه نمایید. بایستی بهمراه مدارک: (شناسنامه و کارت ملی و اصل فیش ودیعه گذاری حج تمتع ) به کارگزار انتخابی مراجعه کنید .


انتخاب کارگزاری برای دریافت اولویت اسناد حج
بعد از بازیابی لیست کارگزاران استان که در کارد قرمز رنگ مشخص گردیده می توانید یکی از آنها را انتخاب کنید وکلید ثبت درخواست تهیه اولویت را فشار دهید واین انتخاب به معنای این است شما فقط در این کارگزاری می توانید تهیه اولویت یا سند دریافت کنید

نمایش تایید کارگزاری برای در خواست تهیه اولویت
بعد از فشردن کلید ثبت در خواست تهیه سند به این صفحه هدایت می شوید همانگونه که مشاهده میکنید آدرس وتلفن کارگزاری انتخابی به شما نمایش داده می شودو پیامک آن نیز برای شما ارسال خواهد شد و( به شما اعلام می کند از کارگزاری انتخابی با شما تماس گرفته خواهد شد ) که بعد از تماس از کارگزاری مربوطه میبایست برای انجام نقل وانتقال به آنجا مراجعه کنید . همانگونه که در کادر آبی مشخص گردیده در صورت عدم رضایت میتوانید انصراف ازتهیه سند را اعلام دارید .

واگذاری سند به شخص خاص
دراین حالت بعد از ورود به منوی واگذاری اولویت میتوانید کد ملی نفر انتقال گیرنده اولویت (شخص مورد نظر) را به سیستم اعلام تا سند شما فقط برای ایشان نمایش داده شود و ایشان نیز در کارتابل کاربری خود فقط سند شما را مشاهده خواهند کرد .

نکنه مهم
از آنجائیکه ممکن است برخی از اسناد ودیعه گذاری حج فاقد کد ملی و تاریخ صحیح تولد باشند، لذا هنگام واگذاری اولویت با پیغام مندرج در کادر سبز در تصویر ذیل مواجه خواهید شد بطور مثال درصفحه ذیل بعد ازانتخاب کارگزار ومشاهده پیغام : لطفا جهت تکمیل مراحل واگذاری سند به کارگزاری انتخابی مراجعه نمایید. بایستی بهمراه مدارک: (شناسنامه و کارت ملی و اصل فیش ودیعه گذاری حج تمتع ) به کارگزار انتخابی مراجعه کنید .

تغییر شماره همراه
دراین صفحه نیز همانند صفحات قبل چنانچه نیازی به تغییر شماره همراه داشتید می توانید مطابق توضیح در صفحه اقدام نمایید .

تغییر رمز عبور
مطابق توضیح داده شده در این منو با ورود نام کاربری میتوانید به تغییر رمز اقدام نمایید.

فراموشی رمز عبور
در صورت فراموشی رمز عبور در صفحه اول سایت بر روی لینک مشخص شده در کادر قرمز رنگ با عنوان در صورتی که رمز عبور خود را فراموش کرده اند کلیک نمایید وبعد از آن به صفحه زیر هدایت خواهید شد
بعد ازورود کد ملی وشماره همراه اعلامی روز ثبت نام و تصویر کنترلی رمز عبور برای شما ارسال خواهد شد .